Newsflash

Protože se na naší škole vyučuje španělský jazyk, jsme rádi za jakoukoliv příležitost, kdy si naši žáci mohou pohovořit s rodilým mluvčím. Diego je jedním z řady zahraničních dobrovolníků z ICM, který nám nabídl pro tento školní rok spolupráci. Od listopadu začal docházet do výuky španělského jazyka a svým milým, přátelským přístupem si naše žáky rychle získal. Diego pomáhá našim žákům překonat stud a nebát se komunikovat. Hodiny s ním jsou rozhodně příjemným zpestřením výuky.

Celý článek.

Obchodní akademie Dr.Edvarda Beneše Slaný
Výměnný pobyt Email
Napsal uživatel spravce   
Úterý, 12 Říjen 2010 11:09

V době od 4.10. do 8.10.2010 se zúčastnilo 12 žáků OA Slaný s PhDr. Pavlou Kaňkovou výměnného pobytu v německém městě Delmenhorstu.

LAST_UPDATED2
Celý článek...
 
Generálka maturit Email
Napsal uživatel spravce   
Úterý, 12 Říjen 2010 07:52

Převzato z Novinky.cz:

Generálka maturit: vyzkoušejte si testy

Na 1223 středních školách všech typů v pondělí odstartovala čtyřdenní generálka státních maturit. Vyjde na 120 miliónů korun a provázejí ji přísná bezpečnostní pravidla. Právo má k dispozici testy z českého jazyka a literatury, které si v pondělí vyzkoušelo přesně 95 400 dětí. Žáci si mohli zvolit ze dvou úrovní obtížností.

Testy v té nižší trvají 60 minut, ve vyšší 90 minut. Podle ministra školství Josefa Dobeše (VV) si tři čtvrtiny z 95 400 účastníků generálky vybraly lehčí verzi. Po vyplnění ve třídách testy maturitní komisař zdigitalizoval na speciálním skeneru a odeslal k automatickému vyhodnocení do Centra pro přípravu maturit Cermat.

Test ČJ a lit. základní úroveň ke stažení v pdf ZDE
Test ČJ a lit. vyšší úroveň ke stažení v pdf ZDE

„Asi 93 procent testů už bylo kolem 17. hodiny zpracováno,“ sdělil v pondělí šéf centra Pavel Zelený s tím, že měli jen pět výjezdů. Většinou se prý jednalo o to, že si školy nepřečetly propozice. V případě problému totiž vyjedou na školu technici. Ty prý má Cermat po celé republice.

Po didaktických testech čekala studenty písemná práce. Opět volili ze dvou úrovní obtížnosti, které se lišily tematicky i časem na vypracování (opět 60, či 90 minut). Z deseti témat si mohli vybrat třeba úvahu o vlastenectví nazvanou „Synové a dcery vlasti“ nebo se rozepsat na téma „Potřebujeme umění, abychom neuvízli v pasti současného digitálního světa?“

Odpoledne čekalo žáky ještě povinné testování z cizích jazyků, nebo matematiky. Z těchto dvou předmětů si mohli vybrat.

Další předměty jsou už nepovinné, testy z nich budou probíhat až do čtvrtka. Například ze španělštiny, ruštiny. Po dopsání každého testu učitelé opětně elektronicky posílali testy k vyhodnocení do centra. Ústní zkoušky se při generálce nekonají.

Generálka potrvá do 14. října. Testy jsou podle Dobeše nastaveny tak, že by nemělo uspět 20 procent studentů. Výsledky se studenti dozvědí 3. listopadu. Pak si teprve budou podávat závaznou přihlášku k opravdové státní maturitě.

LAST_UPDATED2
Celý článek...
 
Před vypuknutím... PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Středa, 25 Srpen 2010 20:32
...je nový školní rok 2010-2011.
Tým profesorů koná bojové porady, přípravy na vše co může nastat, dolaďuje rozvrhy a zabývá se přípravou na výuku v krásném místě zvaném Nesuchyně, v rámci projektu školy.
 
LAST_UPDATED2
Celý článek...
 
Rozdělení prvních ročníku a jejich třídní schůzky. Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Sobota, 26 Červen 2010 14:01
Ve čtvrtek 2. září 2010 v 16:00 se konají třídní schůzky prvních ročníků.
PRVNÍ ROČNÍKY 2010/2011 (Třída 1.A má zaměření cestovní ruch) :
LAST_UPDATED2
Celý článek...
 
Vodácký kurz na Vltavě PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Pátek, 25 Červen 2010 20:57

 

Na konci školního roku třída 3.A podnikla zajímavý zájezd. Následují fotografie a popis akce podaný jeho účastníkem Petrem Kašparem:  

Na začátku roku  se naše třída domlouvala, jaký zájezd si zvolíme jako náš úplně poslední. Vedly se diskuse a v jedné z těchto diskusí jeden z našich spolužáků navrhl, že bylo hezké sjíždět vodu.

100_6312m
LAST_UPDATED2
Celý článek...
 
Pozvánka PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Pátek, 18 Červen 2010 11:27
Srdečně Vás zveme na slavnostní předání certifikátů EBC*L, které se bude konat v pondělí 21. června 2010 od 16 hod. ve slánské kapli.
 
Slavnostní ocenění PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Středa, 02 Červen 2010 12:13

Slavnostní ocenění výherců a účastníků konkurzu na Velvyslanectví Ruské federace v Praze.

Dne 1. června 2010 se student 4.C Michal Burgr a Mgr. Naděžda Slezáková zúčastnili vyhlášení výsledků a předání cen vítězům a účastníkům konkurzu Poznej lépe Rusko, který proběhl pod patronací Střední školy při Velvyslanectví Ruské federace. Konkurz, který probíhal v zimě a na jaře tohoto roku, se zúčastnili studenti středních škol z Čech a Moravy. Náš student  třídy 4.C /dnes již absolvent/ M. Burgr obsadil velmi pěkné 3. místo.

Vyhlášení výsledků probíhalo v krásných prostorách Velvyslanectví RF v Praze. Diplomy a ceny předával mimořádný a zplnomocněný velvyslanec  RF Alexej Fedotov, který s každým ze studentů krátce pohovořil. Studenti a jejich doprovod  mohli využít připraveného občerstvení a zároveň probíhaly neformální besedy všech zúčastněných studentů, učitelů, zástupců Střední školy při velvyslanectví RF a představitelů velvyslanectví.

P6011009a

LAST_UPDATED2
 
Garnier Juniorský maratón PDF Tisk Email

Semifinálový závod v Poděbradech (27. 4. 2010)

Již po čtvrté se naše škola zúčastnila dalšího, a to 12. ročníku Garnier Juniorského maratónu v Poděbradech. Desetičlenný tým běží maratónskou trať, tj. 42 195 m., formou štafety. V týmu musí být minimálně tři dívky, každý účastníků běží úsek dlouhý 4 km.

LAST_UPDATED2
Celý článek...
 
Holandsko – květinové korzo PDF Tisk Email

V druhé polovině měsíce dubna se někteří studenti třídy 2.A – obor cestovní ruch – zúčastnili zahraničního zájezdu do Holandska. Zájezd to byl poměrně krátký, nicméně velmi pestrý, a tudíž i dost náročný.

 

Celý článek...
 
Maturity 2010 PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Pondělí, 17 Květen 2010 08:16

Maturity začínají...

mat2010

LAST_UPDATED2
 
« ZačátekPředchozí212223242526272829DalšíKonec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL