Newsflash

Protože se na naší škole vyučuje španělský jazyk, jsme rádi za jakoukoliv příležitost, kdy si naši žáci mohou pohovořit s rodilým mluvčím. Diego je jedním z řady zahraničních dobrovolníků z ICM, který nám nabídl pro tento školní rok spolupráci. Od listopadu začal docházet do výuky španělského jazyka a svým milým, přátelským přístupem si naše žáky rychle získal. Diego pomáhá našim žákům překonat stud a nebát se komunikovat. Hodiny s ním jsou rozhodně příjemným zpestřením výuky.

Celý článek.

Obchodní akademie Dr.Edvarda Beneše Slaný
Olympiáda v českém jazyce. PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Neděle, 10 Leden 2016 16:53
IMG 9203-or-15pro

Každoročně se naši studenti účastní Olympiády v českém jazyce. Písemné zadání připravuje Národní institut dětí a mládeže MŠMT. V letošním školním roce se konal již 42. ročník této jazykové soutěže.
Školní kolo proběhlo dne 9. prosince 2015. Celkem se zúčastnilo 21 studentů z 1. - 3. ročníků, což byla jedna z nejnižších účastí ve srovnání s ostatními roky. Vzhledem k pěkné slohové části se nejlépe umístila studentka prvního ročníku Lucie Kobylková, která pouze o jeden bod předstihla Denisu Rássovou ze 2. A. Obě postupují do okresního kola, jenž se bude konat v únoru na Kladně. Třetí místo patřilo Martině Vejražkové ze 2. B.
Uvedeným studentkám blahopřeji, držím palce při reprezentaci naší školy v okresním kole a ostatním děkuji za účast.
Mgr. Jana Andrýsková

LAST_UPDATED2
 
ORIFLAME PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Čtvrtek, 07 Leden 2016 10:09

IMG 8431m

Těsně před Vánoci, v úterý 15. prosince 2015, naši školu navštívili zástupci švédské firmy Oriflame. Nejednalo se však o předvánoční prodej kosmetiky této značky, jak by se na první pohled mohlo zdát, ale naopak o odbornou přednášku na téma marketing, kterou si poslechli studenti 2. ročníků. Dozvěděli se mnoho zajímavých informací o firmě, například jakým způsobem vznikla, co se od dob jejího vzniku změnilo a jak funguje dnes. Studenti se také mohli zamyslet nad tím, co všechno je pro správné fungování firmy potřeba a jak by oni sami mohli začít podnikat. Spolu s gemerálním ředitelem panem Magnusem Alsterlindem, který je rodilým Švédem působícím v České republice již více než 11 let, přišly studenty seznámit se svou náplní práce i 4 další poradkyně firmy a nabídly studentům své zkušenosti. Velmi přínosné pro studenty určitě bylo i to, že přednáška probíhala v angličtině – sice pan Alsterlind využíval služeb své tlumočnice, která překládala slova do českého jazyka, ale jeho angličtina byla velmi srozumitelná. Z výrazů studentů bylo patrné, že rozumí ještě před tím, než slyšeli překlad. Tato přednáška byla velice zajímavá a v budoucnu počítáme s další spoluprací firmy Oriflame v hodinách odborných ekonomických předmětů.

Další foto ve FOTOGALERII.

LAST_UPDATED2
 
Aktualizace rozvrhů na rok 2016 PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Úterý, 22 Prosinec 2015 09:43

Od 4.1.2016 platí nový rozvrh školy. Jde jen o drobné úpravy v umístění hodin v učebnách. Viz "Hlavní nabídka - Rozvrhy školy".

http://old.oaslany.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=409&Itemid=79

 

LAST_UPDATED2
 
MEMORIÁL JISKRY A POBUDY PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Středa, 16 Prosinec 2015 14:46

Druhý prosincový pátek se opět po roce setkali učitelé tří obchodních akademií z Rakovníka, Slaného a Žatce na půdě posledně jmenované školy. Na programu již 64. setkání byl nejprve volejbalový turnaj a poté přátelské posezení a výměna pedagogických zkušeností.
Volejbalový turnaj zahájily výběry hostujících škol, tj. Masarykovy obchodní akademie v Rakovníku a Obchodní akademie Dr. E. Beneše ve Slaném. Po vyrovnaném prvním setu, který v koncovce ve svůj prospěch rozhodlo družstvo z Rakovníka se náš výběr zlepšil a oba následující sety pro sebe rozhodl. Poté se utkaly týmy Žatce a Rakovníka. Domácí družstvo po celou dobu utkání mělo mírně navrch, a tak zvítězilo v poměru 2:0 na sety. Aby si naše škola z Žatce mohla odvést putovní pohár, musela by domácí tým porazit. V prvním setu však nezachytila začátek, z čehož rezultovala poměrně jasná prohra. Druhý set byl z naší strany o poznání lepší, avšak ani zlepšený výkon našeho družstva nevedl k vítězství.
Vítězem volejbalového turnaje se tak bez ztráty setu stala domácí Obchodní akademie ze Žatce, na druhém místě skončila Obchodní akademie ze Slaného a třetí místo zbylo na Rakovnickou Obchodní akademii. Příští rok je hostitelem tohoto setkání naše škola, a tak věřme, že výsledek bude ještě o jednu příčku lepší.

Diplom-mm CIMG4665m CIMG4652m
LAST_UPDATED2
 
We speak English – we can communicate in Europe. PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Úterý, 06 Říjen 2015 10:32

vyzva56-plakat-20procWe speak English – we can communicate in Europe.
/Mluvíme anglicky – dorozumíme se v Evropě/.
Naše škola se zapojila do projektu vyhlášeného MŠMT     České republiky a podpořeného z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Jde o krátkodobé   jazykově – vzdělávací pobyty žáků a učitelů v zahraničí, které jsou spolufinancovány z Evropského sociálního fondu a ze státního rozpočtu ČR.
Na jazykově – vzdělávací pobyt do Velké Británie, v termínu od 2. 11. – 8. 11. 2015, vyjede skupina 10-ti žáků v doprovodu p. učitelky A. Kadeřábkové.
Studenti budou ubytováni v rodinách v městě Worthing, kde absolvují 3 x 3 hodiny výuky v místní jazykové škole. Čeká je také prohlídka Londýna, Brightonu, Portsmouth a navštíví útesy Seven Sisters u Eastbourne. Cílem je zdokonalit se v anglickém jazyce a seznámit se s reáliemi Velké Británie.
Jazykově – vzdělávací pobyt pedagogů ve Velké Británii.
Pobyt umožní zdokonalení jazykových kompetencí pedagogů v anglickém jazyce. V srpnu 2015 absolvovali p. učitelky V. Hauptmannová a R. Bílková 14-ti denní studijní pobyty ve Velké Británii. V říjnu 2015 odjede do Skotska na jazykově – vzdělávací kurz p. učitelka L. Jelínková.
Zapsala: Mgr. Lenka Jelínková

LAST_UPDATED2
 
Mezinárodní projektové setkání PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ing. Michaela Seghmanová   
Pondělí, 05 Říjen 2015 12:22

 

SlanskaRadnice-2015-cislo-15-strana7-2pol-vyrez

 

Zítra, 6. října 2015, začne třídenní pracovní schůzka partnerů zapojených do projektu Our landscape. Our home. Our school. O aktivitách projektu informuje článek v aktuálním čísle Slánské radnice (str. 7). Nebo pouze článek zde.

 

 

Ing. Michaela Seghmanová

ředitelka Obchodní akademie Dr. Edvarda Beneše

LAST_UPDATED2
 
Aktivity projektu „Our landscape. Our home. Our school." ve školním roce 2014/2015 PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Čtvrtek, 13 Srpen 2015 09:12
Erasmus plus int Erasmus-plus-int-TR-CZ-LT

Obchodní akademie Dr. Edvarda Beneše reprezentuje Českou republiku v mezinárodním projektu
Erasmus+ „Our landscape. Our home. Our school."
Co je Erasmus+?
Erasmus+ je nový evropský vzdělávací program, mezi jehož cíle patří i zvyšování kvality, zavádění inovací a mezinárodního rozměru u vzdělávání a práce s mládeží. Vedle toho se zaměřuje na spolupráci se zeměmi mimo EU, aktivní občanství či jazykové vzdělávání.
Projekt začal 1.září 2014 a zahrnuje spolupráci 5 škol z 5 různých zemí: Joniskio „Ausros" gimnazia z Litvy( v Joniškisu), Kerimbey Orta Okulu z Turecka( v Samsunu), IES David Bujan ze Španělska( v Cambre), Zespol Szkol z Polska(v Kobylance) a Obchodní akademie Dr. Edvarda Beneše ve Slaném z České republiky. Koordinátorem projektu je litevská škola.
Jaké jsou cíle projektu?
Hlavním cílem projektu je realizovat různé outdorové aktivity v každé zúčastněné škole a zařadit je do vzdělávání v různých evropských zemích. V rámci mezinárodní spolupráce si učitelé předávají metodologické zkušenosti a postřehy z ostatních zemí.
Pracovních postupy, metodiky, poznámky a výsledky jednotlivých aktivit společně s fotografiemi jsou posílány koordinátorovi projektu. Ten je zveřejněn na www.outdoorlearning.eu a na facebookovém profilu: „Our landscape. Our home. Our school."
Všechny organizační záležitosti týkající se projektu byly diskutovány na setkání, které se konalo 10.-13.11.2014 v litevském městě Joniškis. Litevskou školu reprezentovala Giedre Motiejuite- koordinátorka projektu, Violeta Zidoniene, Kestutis Motiejuitis a Vidmantas Sutnikas - ředitel školy. Každá partnerská škola byla zastoupena svým koordinátorem. Z Turecka přijela Meltem Bilgic, ze Španělska Jose Vinas, z Polska Katarzyna Wozniak. Naši školu reprezentovala ředitelka školy Michaela Seghmanová a Renata Bílková.
Další projektové setkání proběhlo 23.-27. 3. 2015 ve španělském Cambre, kde českou školu tentokrát zastupovali Vladimíra Hauptmannová, Zdeněk Víšek a Renata Bílková. Učitelé zde prezentovali možnosti doplnění výuky, česká strana se soustředila na doplňkové aktivity hodin angličtiny (The Tour of Slaný a Giving Directions).
Učitelé zde také domluvili výměnu kontaktů i mezi zainteresovanými žáky z partnerských škol, byť je to zatím možné jen prostřednictvím internetu. Některým žákům naší školy se skutečně podařilo navázat pravidelnou a zajímavou komunikaci především s litevskými studenty. Vzájemně si posílají suvenýry a informují se o litevských či českých zvyklostech, svátcích, prázdninách a hlavně porovnávají. Dochází tak k individuálnímu poznávání kultury jiné evropské země.
25. -29.5 2015 v polské Kobylance se konalo zatím poslední projektové setkání.Všichni zúčastnění přivezli a porovnávali recepty na vaření venku, které vymysleli jejich studenti. Proběhly prezentace dalších aktivit, většinou" outdoor cooking". Čeští studenti se však z organizačních a praktických důvodů v květnu zabývali aktivitami spadajícími do ZPV: ekologií a florou ve svém městě. Vařit venku se proto budou učit až na začátku následujícího školního roku.
V červnu se konala zatím poslední projektová aktivita, výlet prvních ročníků na hrad Házmburk a návštěva zámku v Libochovicích.
V současné době již probíhají na naší škole přípravy na další, již čtvrté projektové setkání, které poběhne 5.-9.10.2015 právě u nás, na OA ve Slaném.
Už se na naše zahraniční přátele těšíme a doufáme, že se jim u nás bude líbit.
Mgr. Renata Bílková

Zde jsou fotografie z akcí.

LAST_UPDATED2
 
Výlet na Házmburk - Erasmus+ PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Pondělí, 13 Červenec 2015 10:27
IMG 9088 Na web Erasmus plus int Erasmus-plus-int-TR-CZ-LT

23.6. se žáci prvních ročníků z OA Slaný vypravili na výlet na nedalekou romantickou zříceninu původně rozsáhlého gotického hradu Házmburk. Hrad je umístěný na čedičovém kopci 5 km od Libochovic a tvoří jakousi předsunutou stráž Českého středohoří. Díky své poloze nabízí krásný rozhled do krajiny dolního Poohří.
Všichni se nejprve sešli ve vestibulu školy, kde jim paní ředitelka Ing. M. Seghmanová řekla pár slov na úvod, popřála pěkné počasí a rozdala trička s logem našeho projektu My landscape. My home. My school. a programu Erasmus+, z jehož finančních fondů byl výlet financován.
Jelikož bylo pouhých 12°C a bylo po dešti, výšlap na kopec byl náročnější. Ten den byla ale skvělá viditelnost a odměnou všem proto byly krásné výhledy z tzv. bílé věže na České středohoří a Zahrady Čech. Žáci nejen tam hledali odpovědi na otázky v pracovním listu, připraveném Mgr. Z. Víškem, učitelem dějepisu.
Při zpáteční cestě nám už svítilo slunce a sestup k autobusu byl nenáročný. Dalším bodem zájmu na našem výletě byl nedaleký židovský hřbitov. Zde studenti zkoumali náhrobky a rozdělovali je podle jazyků, ve kterých byly jejich nápisy.
Poslední zastávkou na výletě byly Libochovice. Žáci si prošli park libochovického zámku, který je už více než 300 let skutečným kulturním dílem.
Ukázalo se, že všichni zúčastnění ( včetně pedagogů- Mgr. J. Košutová, Ing. Z. Drvotová, Mgr. Z. Víšek a Mgr. R. Bílková) výlet bez problémů zvládli, což ukazuje na jejich dobrou fyzickou kondici. Jen po příjezdu museli věnovat nějaký čas čištění obuvi ( a ti méně šťastní i oblečení) od bláta. Nikomu to ale nevadilo, vždyť nové zážitky a vědomosti jim za to stály a pobytu v přírodě není nikdy dost.

Mgr. Renata Bílková, koordinátorka projektu

DALŠÍ FOTOGRAFIE

LAST_UPDATED2
 
MEMORIAL CUP MILANA CÍFKY PDF Tisk Email
Napsal uživatel Mgr. Filip Dolejší   
Pondělí, 08 Červen 2015 13:15
DSC05596 20proc

Ve středu 3. 6. 2015 se uskutečnil již 8. ročník Memorial Cupu Milana Cífky. I tentokrát se tato sportovně-společenská událost konala na venkovním hřišti haly BIOS za účasti tří slánských středních škol - Gymnázia Václava Beneše Třebízského, Integrované střední školy a Obchodní akademie Dr. E. Beneše. Celou vzpomínkovou akci doprovázela poklidná a přátelská atmosféra i tropické teploty.
Turnaj zahájila ředitelka Obchodní akademie Ing. Michaela Seghmanová společně se slánským starostou Ing. Pavlem Zálomem, kteří připomněli osobnost před osmi lety tragicky zesnulého studenta Milana Cífky a význam celé akce. Poté již začal samotný turnaj mezi zúčastněnými školami.
Jako již tradičně výsledky utkání nebyly nejdůležitější, ale i tak se krátce před druhou odpolední hodinou uskutečnilo jejich slavnostní vyhlášení. Diplomy, pamětní medaile a putovní pohár pro vítěze předala Milanova maminka paní Jitka Cífková slánské obchodní akademii, stříbrné medaile převzalo Gymnázium Václava Beneše Třebízského a na třetím místě skončila Integrovaná střední škola Slaný.
Poté následovala - stejně jako v předchozích letech - druhá část Memorial Cupu, kdy proti sobě nastoupili bývalí studenti z řad Milanových spolužáků proti současným studentům OA. V tomto zápase branky již nikdo nepočítal. Tento zápas, stejně jako celá akce, byly důstojnou vzpomínkou na tragicky zesnulého Milana.
Velký dík patří především sponzorům memorialu, a to paní Jitce Cífkové za štědrý finanční dar, SRPDŠ při OA za zajištění pamětních medailí a královskému městu Slanému za poskytnutí hřiště. Nesmíme samozřejmě zapomenout poděkovat také všem divákům, kteří se letos sešli v rekordním počtu - a to nejen ze zúčastněných škol, dále pak také organizátorům celé akce za odvedenou práci. Díky a za rok na viděnou.

Výsledky 8. ročníku Memorial Cupu Milana Cífky: 

Pořadí:
OA – ISŠ 6:3
ISŠ – Gymn. 6:6
Gymn. – OA 4:7
1. místo Obchodní akademie Dr. E. Beneše ve Slaném
2. místo Gymnázium Václava Beneše Třebízského ve Slaném
3. místo Integrovaná střední škola Slaný

  DALŠÍ   FOTOGRAFIE.

LAST_UPDATED2
 
Draci z obchodky v krajském kole Prezentiády 2015 PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Středa, 06 Květen 2015 08:30

Jako studenti 3. A (Magdaléna Beťková, Dana Novotná, Marek Ferjanc a Tereza Kosová) jsme se zapojili do soutěže "Prezentiáda". Měli jsme možnost vybrat si ze dvou témat. Moje hra a Fundraisingový projekt (=charitativní akce). Po vzájemné domluvě jsme se rozhodli pro charitativní akci, zaměřenou na pomoc dětem v dětském domově.
Po úspěšném splnění nominačního kola, kde jsme projekt museli vypracovat ve Wordu, Exelu a Power pointu, jsme se zúčastnili krajského kola, na němž jsme měli projekt osobně prezentovat. To se konalo 10. dubna 2015 od 9:00 v Metropolitní univerzitě v Praze.
I s námi představilo 4-členné porotě svoji práci 13 týmů ze středních škol Středočeského kraje. Zaznělo mnoho originálních nápadů, a jelikož jsem byla jako náhradník, tak můžu říci, tedy alespoň si myslím, že jsme prezentaci měli lepší, než porota tvrdila. Ale i 11. místo v kraji je krásné. Vzhledem k tomu, že před námi byla hlavně gymnázia, tak i toto je velký úspěch.
Teď už víme co a jak, kdybychom se soutěže účastnili i příští rok. Určitě jsme získali spoustu nových poznatků a zkušeností a do dalšího ročníku se ještě lépe připravíme.

Tereza Kosová, 3.A

Zde si můžete prohlédnout záznam.

LAST_UPDATED2
 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL