Newsflash

Protože se na naší škole vyučuje španělský jazyk, jsme rádi za jakoukoliv příležitost, kdy si naši žáci mohou pohovořit s rodilým mluvčím. Diego je jedním z řady zahraničních dobrovolníků z ICM, který nám nabídl pro tento školní rok spolupráci. Od listopadu začal docházet do výuky španělského jazyka a svým milým, přátelským přístupem si naše žáky rychle získal. Diego pomáhá našim žákům překonat stud a nebát se komunikovat. Hodiny s ním jsou rozhodně příjemným zpestřením výuky.

Celý článek.

Obchodní akademie Dr.Edvarda Beneše Slaný
Beseda s Ivanem Doudou PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Čtvrtek, 18 Září 2014 13:27

Ve čtvrtek 18. 9. 2014 se uskutečnila v aule slánského gymnázia, a to v rámci aktivit prevence sociálně-patologických jevů, beseda s PhDr. Ivanem Doudou, která byla určena žákům prvních, druhých a třetích ročníků Obchodní akademie ve Slaném. Toto setkání bylo zaměřeno především na problematiku zneužívání a nebezpečí psychotropních látek.
Vystoupení vedoucího psychologa společnosti Drop-in dr. Doudy, který se s žáky OA Slaný setkal poprvé, mělo u studentů i přítomných pedagogů dobrý ohlas.

Mgr. Zdeněk Víšek

WP 20140918 010m WP 20140918 011m
LAST_UPDATED2
 
Přezkum výsledků maturitních zkoušek pro absolventy naší školy. PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ing. Michaela Seghmanová   
Čtvrtek, 11 Září 2014 11:07

V sekci Ke stažení jsou připraveny vzory žádostí o přezkum výsledků maturitních zkoušek pro absolventy naší školy. Před podáním žádosti zvažte pečlivě důvody, které v žádosti uvedete. Podrobné pokyny najdete na oficiálních stránkách maturitní zkoušky.

 

LAST_UPDATED2
 
Co je nového ve škole PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ing. Michaela Seghmanová   
Úterý, 09 Září 2014 15:08

Prázdniny utekly jako voda, a je tu nový školní rok. Do prvních ročníků nastoupilo letos 58 žáků, tedy dvě plné třídy, což je téměř o polovinu více než tomu bylo loni (ve druhém ročníku je jen 39 žáků). Věříme, že to nejhorší má naše škola za sebou, a že v příštím školním roce budeme moci otevřít již tři třídy v prvním ročníku, tak, jak bylo dříve obvyklé.
A zatímco si žáci a učitelé užívali volna, ve škole bylo letos v létě rušno.
V první řadě vrcholila rekonstrukce kotelny v režii města Slaný, vlastníka budovy. Díky tomu, že přípravné práce začaly již na jaře, v tuto chvíli již probíhají jen drobné dokončovací práce, které prakticky nenarušují chod školy a výuku. Nové kotle jsou účinnější, umožní lepší regulaci teploty v různých částech budovy, a to, jak doufáme, přinese finanční úsporu. Spolu s novými kotli jsme získali i úpravnu vody, tak snad ušetříme i na údržbě WC a umývadel. A když už je řeč o vodě, další novinkou, z níž se můžeme radovat díky našemu městu, je zavedení vody do tříd, v nichž zatím voda chyběla. Děkujeme!
Během prázdnin jsme dále obdrželi finanční dar, díky kterému jsme vymalovali ve třech třídách a části chodby ve staré budově. I za to děkujeme!
Z vlastních prostředků jsme zakoupili dva dataprojektory, které jsou instalovány ve třídách, tím odpadne částečně zbytečné kufrování během dne po lépe vybavených třídách.
Jsem moc ráda, že školní prostředí je po prázdninách pro žáky i učitele zase o něco přívětivější.

Přijďte se podívat k nám do školy, třeba na den otevřených dveří ve čtvrtek 9. října od 15 hodin.

LAST_UPDATED2
 
Přestup na naši školu a přijetí do vyššího ročníku PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ing. Michaela Seghmanová   
Pondělí, 25 Srpen 2014 22:22

Máte-li v tuto chvíli zájem o studium na naší škole, můžete využít možnost přestupu z jiné střední školy nebo můžete podat žádost o přijetí do vyššího ročníku. Obě možnosti upravuje Předpis č. 561/2004 Sb., Zákon o předškolním, základním středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon).

Přijetí do 1. ročníku mimo přijímací řízení, které probíhá vždy na jaře, není možné.

Žádost o přestup (§ 66 školského zákona, odst. 2 a 4)

Žádost podává zletilý žák studující jinou střední školu nebo zákonný zástupce nezletilého žáka jiné střední školy (s jeho souhlasem). Vzory žádosti najdete v sekci ke stažení. Vzor upravte podle potřeby a vlastnoručně podepsanou žádost odevzdejte ve škole. Doporučujeme osobní návštěvu, můžeme tak celou záležitost vyřídit na místě.

Přijetí do vyššího ročníku (§ 66 školského zákona)

Máte-li zájem o přijetí do vyššího ročníku, vyplňte klasickou přihlášku ke studiu. V naší sekci ke stažení najdete předvyplněnou přihlášku s údaji o oboru, který nabízíme.

Pro posouzení obou typů žádostí je rozhodující, do jaké míry se shoduje dosud studovaný obor s oborem Obchodní akademie, v úvahu vezmeme i důvody, které Vás přivedly k nám.

LAST_UPDATED2
 
Memorial Cup Milana Cífky PDF Tisk Email
Napsal uživatel Mgr. Filip Dolejší   
Čtvrtek, 26 Červen 2014 11:16
DSC03674or  

Ve středu 25. 6. 2014 se uskutečnil 7. ročník Memorial Cupu Milana Cífky. Celou vzpomínkovou akci na tragicky zesnulého fotbalistu a studenta naší školy Milana Cífku zahájila paní ředitelka Ing. Michaela Seghmannová a starosta Královského města Slaný Mgr. Martin Hrabánek, jenž nad celou akcí převzal záštitu.
Jak již se poslední roky stalo zvykem, nejprve se spolu utkala tři futsalová mužstva slánských středních škol. Po tříleté přestávce se putovní pohár pro vítěze dostal do opatrovnictví Obchodní akademie Dr. E. Beneše. Reprezentanti naší školy dokázali vyhrát nad oběma svými soupeři a po zásluze se tak mohli radovat ze zlatých medailí. Na druhém místě skončil výběr Gymnázia Václava Beneše Třebízského ve Slaném a loňský vítěz – tým Integrované střední školy Slaný - tentokrát se umístil na místě třetím. Předání diplomů, medailí a poháru pro vítěze se ujala Milanova maminka, paní Jitka Cífková s rodinou.
Po slavnostním vyhlášení výsledků turnaje se v exhibičním a velmi přátelském utkání utkaly týmy současných studentů s absolventy naší školy.
Poděkování patří všem, kteří se této vzpomínkové akce zúčastnili - ať již aktivně nebo jen povzbuzováním z tribun. Velký dík patří zejména celé rodině Milana Cífky za účast i za štědrý sponzorský příspěvek.

 

 

LAST_UPDATED2
 
Finanční svoboda PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ing. Lenka Rohanová   
Úterý, 24 Červen 2014 08:56
IMG 8836

Ve dnech 23. a 24. června se žáci druhých a třetích ročníků zúčastnili ekonomické hry „Finanční svoboda", kterou nám představili absolventi naší školy, nyní zaměstnanci České spořitelny. Tato hra je velmi dobrá pro pochopení základů finanční gramotnosti. Věrně simuluje realitu hospodaření s rodinnými financemi během života.

LAST_UPDATED2
 
Memorial Milana Cífky PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ing. Michaela Seghmanová   
Pátek, 20 Červen 2014 08:54

Letos se bude konat již sedmý ročník futsalového turnaje k uctění památky našeho bývalého žáka, Milana Cífky, který tragicky zahynul v roce 2007. Ve 12.00 začne turnaj slánských středních škol (naší školy, Gymnázia V. B. Třebízského a Integované střední školy), poté, přibližně od 14.00, se již tradičně uskuteční exhibiční utkání mezi našimi absolventy a současnými žáky. Uvítáme i další zájemce z řad našich absolventů, kteří by měli chuť si změřit síly se svými nástupci.
Fotogalerie z minulých ročníků najdete v naší fotogalerii, fotografie z minulého roku jsou zde.

LAST_UPDATED2
 
Návštěva židovského hřbitova ve Slaném PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Středa, 11 Červen 2014 08:36

V pátek 6. června 2014 se třída 1.A v rámci výuky předmětu Základy dějin kultury vydala pod vedením Mgr. Zdeňka Víška na slánský židovský hřbitov , který byl založen roku 1881.
První pohřbenou osobou na tomto hřbitově byla ještě téhož roku osmnáctiletá Berta Bondyová.
V roce 1931 byla postavena u židovského hřbitova obřadní síň ve stylu funkcionalismu. V roce 1949 se na tomto hřbitově uskutečnil poslední (a zároveň jediný) pohřeb z doby poválečné. Zcela poslední pohřeb se pak zde konal roku 2004, kdy zde byla pohřbena paní Vlasta Salusová z Třebichovic.
Na tomto pietním místě, které je rovněž tichou připomínkou obětí holocaustu, se nachází 97 náhrobků, které dokladují vývoj funerální plastiky od konce 19. století do poloviny 20. století.
Toto dosud „neobjevené" místo bylo prohlášeno kulturní památkou v roce 2010.

P. Pánková, foto F. Edr

IMG 20140606 110300 IMG 20140606 110924 IMG 20140606 111004
LAST_UPDATED2
 
Zájezd do partnerského města Pegnitz PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Pondělí, 02 Červen 2014 20:26

Pegnitz-Fotografie0076m

Ve dnech 29.5. - 01.06.2014 se zúčastnily vyučující německého jazyka PhDr. Pavla Kaňková a Mgr. Kvetoslava Mansfeldová zájezdu do partnerského města Pegnitz, který pořádalo město Slaný.
Na program byl výlet do Bayreuthu a do Franského Švýcarska a setkání s francouzskými a německými zástupci partnerských měst.
PhDr. Pavla Kaňková
LAST_UPDATED2
 
Poznávací zájezd do Paříže PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Pondělí, 02 Červen 2014 10:27

Ve dnech 9. – 13. 4. 2014 podnikli někteří studenti 1., 2. a 3. ročníků poznávací zájezd do Paříže. Ve středu 9. 4. v 17:00 jsme vyjeli ze Slaného a v ranních hodinách jsme dorazili na místo. Z autobusu jsme vylézali se smíšenými pocity z dlouhé cesty, ale tyto pocity pominuly, jakmile se nám naskytl pohled na kouzelnou Paříž. Jako první jsme měli možnost navštívit proslulé muzeum Louvre, kde jsme mohli vidět slavnou Monu Lisu. Večer jsme odjeli, ubytovat se do hotelu, ze kterého jsme byli všichni nadšeni.

           Druhý den jsme vyrazili do nádherných zahrad Versailles. Měli jsme dlouhý rozchod, abychom mohli prozkoumat toto skvělé místo. Zahrady byly tak velké a kouzelné, že se určitě většině z nás vryly do paměti.

            Poslední den jsme se brzy ráno sbalili a odjeli z hotelu. Čekala na nás nejvíce očekávaná památka, Eiffelova věž. Před pokladnu jsme dorazili brzy ráno, abychom nemuseli čekat ve dlouhé frontě. Dostali jsme tříhodinový rozchod a vydali se vstříc „Železné dámě“. Vyjeli jsme výtahem úplně nahoru a naskytl se nám neskutečný pohled na celou Paříž. Na následující plavbu po řece Seině všichni odcházeli s úsměvem na rtech a dobrým pocitem.

            V Paříži jsme samozřejmě viděli spoustu dalších zajímavých památek, jako například Vítězný oblouk, Sacre Coeur, Lucemburské zahrady, Notre – Dame a moderní čtvrť La Defence. Měli jsme spoustu rozchodů a naštěstí se nám nikdo neztratil. Myslím, že zpět do autobusu na dlouhou cestu domů, většina z nás odcházela spokojena z podařeného zájezdu a určitě se tam spousta z nás jednou vrátí.

Tereza Kosová, 2.A.

LAST_UPDATED2
 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL