Newsflash

Protože se na naší škole vyučuje španělský jazyk, jsme rádi za jakoukoliv příležitost, kdy si naši žáci mohou pohovořit s rodilým mluvčím. Diego je jedním z řady zahraničních dobrovolníků z ICM, který nám nabídl pro tento školní rok spolupráci. Od listopadu začal docházet do výuky španělského jazyka a svým milým, přátelským přístupem si naše žáky rychle získal. Diego pomáhá našim žákům překonat stud a nebát se komunikovat. Hodiny s ním jsou rozhodně příjemným zpestřením výuky.

Celý článek.

Úklid zelených ploch ve Slaném PDF Tisk Email
Napsal uživatel Mgr. Filip Dolejší   
Čtvrtek, 26 Červen 2014 11:29

Ve středu 25. 6. 2014 se studenti třetích ročníků Obchodní akademie Dr. E. Beneše ve Slaném zúčastnili interní akce s názvem „Zveleb své město". Cílem této aktivity se zaměřením na environmentální výchovu, vzdělávání a osvětu bylo vyčistit nízké zelené plochy od drobného odpadu v oblasti kolem Červeného potoka v centru města. Jedním z motivačních prvků pro studenty byl příslib od vedení města na nižší účtovanou cenu za pronájem Městského centra Grand za účelem uspořádání maturitních plesů na počátku roku 2015.
Většina přítomných studentů se akce zhostila svědomitě, našli se však i tací, kteří by raději tento čas strávili ve školních lavicích. Nejen že výsledek úklidové akce byl vidět na první pohled, ale i výroky studentů typu „Příště všechny odpadky vyhodím do koše" jsou důkazem toho, že tato akce měla svůj smysl.

LAST_UPDATED2