Newsflash

Protože se na naší škole vyučuje španělský jazyk, jsme rádi za jakoukoliv příležitost, kdy si naši žáci mohou pohovořit s rodilým mluvčím. Diego je jedním z řady zahraničních dobrovolníků z ICM, který nám nabídl pro tento školní rok spolupráci. Od listopadu začal docházet do výuky španělského jazyka a svým milým, přátelským přístupem si naše žáky rychle získal. Diego pomáhá našim žákům překonat stud a nebát se komunikovat. Hodiny s ním jsou rozhodně příjemným zpestřením výuky.

Celý článek.

Zápisky z cest 3 - España PDF Tisk Email
Napsal uživatel Mgr. Martina Viková   
Čtvrtek, 02 Listopad 2017 08:56

Úterý 31.10.

Odjezd v 7:50 od hotelu v LA CORUŇA do školy v Cambre. Po příchodu všech jsme nastoupili do autobusu a odjeli za památkami v LA CORUNI. Společnost nám dělali dva učitelé ze španělské školy, a to JOSÉ MARÍA a MARÍA JOSÉ :-). Než jsem dorazili k první zajímavosti, stačili si žáci obou škol vyměnit nejpopulárnější hanlivé výrazy v obou jazycích.

Torre de Hércules (věž opředená mnohými legendami) byla naše první zastávka. Rychlé foto naší skupiny a hurá do pevnosti San Anton, která se nachází v přístavu města, jenž jsme si stačili před prohlídkou projít. Pevnost Castelo de Santo Antón, původně lazaret pro nemocné leprou, později vězení, v současnosti muzeum,

nám poskytla podrobné a zajímavé informace z keltské historie Galície. Po prohlídce nás čekala procházka starou částí města a příjemné posezení na terase kavárny. Společný návrat do školy, ve 14:10 rozchod a volné odpoledne, které mnohým posloužilo k přípravám na večerní oslavy svátku Samhain (svátku všech svatých), který má v této části Španělska hlubokou tradici zakořeněnou v keltských zvycích. Blížící se oslavy nám od začáku našeho pobytu připomínala všudypřítomná výzdoba (pavučiny, čarodějnice, pavouci, svítící dýně...). Díky tomu, že ve středu je státní svátek, tudíž se nepracuje, jsme se domluvili společném posezení:

21:00 - přípitek v baru - pivo, víno

21:50 - snaha o přesun do restaurace byla obohacena o karnevalový průvod s hlasitou hudbou, tancem a strašidelnými maskami

22:05 - příchod do restaurace

22:30 - konečně jídlo

22:31 - pí.uč. Martina Dlouhá se dnes asi nenají (chobotnice a  mořské plody naservírované na stůl v ní vyvolávají pocit plného žaludku)

22:32 - pí.uč. Martina Dlouhá ochutnává

22:40 - všichni se cpeme, včetně Dlouhé, které přinesli krokety a tortillu

0:00 - dezert, pí.uč. Martina Dlouhá už nemůže přecpáním ani dýchat

0:30 - společný přesun z restaurace do koktejl baru

2:30 - konečně postel

 

Středa 1.11. Samhain (Svátek všech svatých) - volný den s rodinou, výlety po okolí a do hlavního města Santiaga de Compostela

 

Autorky: Martiny V. a D.

LAST_UPDATED2