Newsflash

Protože se na naší škole vyučuje španělský jazyk, jsme rádi za jakoukoliv příležitost, kdy si naši žáci mohou pohovořit s rodilým mluvčím. Diego je jedním z řady zahraničních dobrovolníků z ICM, který nám nabídl pro tento školní rok spolupráci. Od listopadu začal docházet do výuky španělského jazyka a svým milým, přátelským přístupem si naše žáky rychle získal. Diego pomáhá našim žákům překonat stud a nebát se komunikovat. Hodiny s ním jsou rozhodně příjemným zpestřením výuky.

Celý článek.

Obchodní akademie Dr.Edvarda Beneše Slaný
Doporučujeme studentům, kteří maturují využít tuto nabídku:: PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Středa, 18 Květen 2011 09:05

 

SCIO.CZ

1) maturantům umožňujeme připravit se on-line na písemnou práci z českého jazyka, která je čeká u státní maturity. Služba je zcela zdarma na www.maturuji.cz. Žáci se seznámí s metodikou hodnocení a mohou si také vyzkoušet několik vzorových písemných prací opravit.
 Návod, jak do hodnocení písemných prací vstoupit, najdete na www.scio.cz/navodP.
2) Studenti sei mohou na www.maturuji.cz přihlásit k Maturitě nanečisto on-line z ČJ, AJ, NJ a matematiky, která proběhne 5. května 2011. Na stejném místě lze objednat cvičné testy.

LAST_UPDATED2
 
Průvodcování PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Úterý, 17 Květen 2011 07:17

Netradičně v ulicích Slaného probíhala výuka německé konverzace ve 3.B. Žáci si vyzkoušeli průvodcování zatím v rodném městě, ale v červnu je něco obdobného čeká v Praze na Královské cestě. A jak zjistili, není vůbec snadné informovat o památkách a historii v cizím jazyce. Chce to hodně znalostí a tréninku.

PhDr. Pavla Kaňková

LAST_UPDATED2
Celý článek...
 
Poslední zvonění-2011-4.C, + pasování PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Úterý, 17 Květen 2011 06:12

V pátek 13.5.2011 proběhlo "Poslední zvonění" třídy 4.C a pasování třídy 3.C na "mazáky". Po splnění nenáročných úkolů byla předána budoucím maturantům pasovací listina s přáním mnoha úspěchů a sil do 4. ročníku.

PhDr. Pavla Kaňková

LAST_UPDATED2
Celý článek...
 
Humanitární sbírka Červená stužka 2011 PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Úterý, 17 Květen 2011 06:08

Ve dnech 9. 5. – 13. 5. 2011 se studentky a studenti prvních, druhých a třetích ročníků Obchodní akademie Dr. E. Beneše ve Slaném zapojili do dalšího ročníku humanitární sbírky Červená stužka, kterou organizuje Česká společnost AIDS pomoc. Čtrnáct dvojic studentek a studentů  vybralo od slánských, kladenských, lounských a velvarských občanů celkem 6 397 Kč, které byly složeny na účet ČSAP u Komerční banky ve Slaném.

Poděkování patří všem ochotným občanům, kteří přispěli různými finančními částkami, a všem studentkám a studentům, jež se této sbírky zúčastnili,  a to i ve svém volném čase.

Zvláštní poděkování pak patří dvěma nejúspěšnějším dvojicím  - studentkám Tereze Kaczkowské (1. C) a Dagmar Skuhravé (3. B) a studentkám třídy 1. A  Simoně Dobrovolné a Elišce Vintrychové, které vybraly částky ve výši 1300 a 1217 Kč.

Od roku 2004, kdy se Obchodní akademie Slaný sbírky Červená stužka zúčastnila poprvé, bylo studenty slánské obchodní akademie vybráno ve prospěch České společnosti AIDS pomoc více než 88 000 Kč.

Mgr. Zdeněk Víšek, koordinátor prevence OA Slaný

 
Úspěšná reprezentace na Mistrovství republiky v grafických disciplínách v Chotěboři PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Úterý, 03 Květen 2011 12:18

Ve dnech 28. a 29. 4 2011 proběhlo Mistrovství republiky v grafických disciplínách, kde nás úspěšně
rprezentoval student 4. ročníku Tomáš Wohlmuth.

LAST_UPDATED2
Celý článek...
 
Odborné workshopy obchodních akademií Středočeského kraje PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Pondělí, 02 Květen 2011 08:45

Na přelomu března a dubna letošního roku  (v období od 24. 3.  do  16. 4. 2011 )  se ve školícím středisku v Nesuchyni  u Rakovníka  uskutečnily  čtyři odborné workshopy  pedagogů sedmi partnerských obchodních akademií (Beroun, Kolín, Lysá nad Labem, Mladá Boleslav, Příbram, Rakovník a Slaný) zapojených do projektu „Modernizace školních kurikulárních dokumentů obchodních akademií zřizovaných Středočeským krajem – metodicko-materiální zajištění“ financovaného z Evropského sociálního fondu  a státního rozpočtu České republiky.

LAST_UPDATED2
Celý článek...
 
Den otevřených dveří na Střední škole při velvyslanectví Ruské federace – duben 2011 PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Úterý, 26 Duben 2011 12:44

Dne 20. 4. 2011 se třída 3. B zúčastnila letošního dne otevřených dveří na Střední škole při velvyslanectví RF V Praze. Po tradičním přivítání ředitelem školy a prohlídce školy se studenti zúčastnili hodiny anglického jazyka v jedenácté třídě. V hodině byla prezentována  vzdálená místa, která by studenti chtěli v budoucnu navštívit.Dále se student třídy Jaroslav Kosina zúčastnil „ kulatého stolu“, kde studenti hovořili o zájmech dnešních mladých lidí a ruští studenti ilustrovali své zájmy pomocí několika vystoupení .

LAST_UPDATED2
Celý článek...
 
Úspěch v krajském kole soutěže grafických disciplín v kategorii Wordprocessing PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Středa, 20 Duben 2011 10:32

Rozhovor s vítězem krajského kola v soutěži grafických disciplín v kategorii Wordprocessing.

Dne 29. března 2011 se na Obchodní akademii v Kladně konala již zmíněná soutěž v grafických disciplínách. V kategorii Wordprocessing naši školu reprezentovali studenti čtvrtých ročníků:

ü  Tomáš Wohlmuth, který se umístil na 1. místě

ü  Jan Maroušek

ü  Michal Bystřický

Nejprve mi dovol, abych ti pogratulovala k vítězství. Co pro tebe toto vítězství znamená, máš z něj radost?

LAST_UPDATED2
Celý článek...
 
Třídní schůzky PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Pondělí, 18 Duben 2011 06:51
se konají ve středu 20.4.2011 v 16:00 hodin.
LAST_UPDATED2
 
Živá kniha PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Pondělí, 11 Duben 2011 12:12

11.dubna 2011 probíhal projekt "Živá kniha", který navazoval na seminář jež se konal týden před ním. Akci organizuje OPIM o.s. - Organizace na podporu integrace menšin - http://www.opim.cz/ 

 

Krátká ukázka videozázamu: 

http://www.youtube.com/watch?v=XuPRC4n3iyc

 

 IMG_4888

 

 

LAST_UPDATED2
Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí212223242526272829DalšíKonec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL